Kontakt

Místo pro Vaše kontaktní údaje.

nepojmenovaný článek...

25.10.2009 NOVINKA Sumcařina, Trvalý odkaz

  Hodina sumců                                    

Sumec reaguje na kolísání teploty vody  velice citlivě. Když během krátké doby klesne teplota vody sumec upadne do pasivity. Když teplota vody naopak rychle stoupne sumec je velice aktivní.

9 stupňů- Když je zima, tak se sumci stahují do těch nejhlubších děr. A zaberou jen vzácně.

9-12 stupňů-Naši obři se začínají rozjíždět, 1 po dluhé přestávce si plní žaludky, aby dopnili zásoby tukt, spotřebované během zimy. Protože se voda v mělčinách rychle ohřívá láká sumce do mělkých míst. Sumci dávají přednost menším násrahám, jako je rousnice, protože se jejich zažívací aparát  po dlouhém zimním půstu pomalu aktivuje.

12-15 stupňů- V dubnu a květnu se sumci v našich vodách připravují na dobu tření. Trávení opět funguje na plno. Sumci teď jdou na větší návnady. Sledují hejna bílých ryb do mělčích úseků řek. Obři teď potřebují sežrat velkě množství ryb aby nabrali váhu o 20% vyší kvůli tření. Jsou méně nedůvěřiví a proto jdou lépe na háček.

 

nepojmenovaný článek...

25.10.2009 NOVINKA Sumcařina, Trvalý odkaz

Náčiní pro lov sumců v Čechách

-Prut, Ať už lovíte sumce jakým koliv způsobem, je nezbytné použít prut o délce 2,40 - 3,40 m s gramáží v rozmezí 200-500g. Při výběru prutu doporučuji provést jednoduchý test. Na prut nasaďte naviják a šňůru provlékněte očky a konec přivažte k něčemu pevnému .Pak se do prutu pořádně opřete. prut který má vydržet souboj s průměrným sumcem musí vydržet.
 
Naviják- musí být bytelný ať stacionární nebo multiplikátor. Důležité je aby měl kovové převody a dostatečnou kapacitu cívky. Mým kamarádům se osvědčily například navijáky typu Penn 330 GTI, Shimano XL atd.Pokud budete kupovat naviják k lovu na bojku, vždy mějte na mysli že na cívku musíte navinout alespoň 200 m pletené šńůry.
 
Šňůra,obratlík,návazcový materiál,háčky- Při nákupu těchto 4 věcí nic nepodceňujte.
 
ŠŇŮRA-Nosnost šňůry by měla být minimálně 60kg, ideální je90-100kg.
 
OBRATLÍK-musí mít nosnost minimálně 70kg. Jako návazcový materiál se používá pletená šňůra o průměru 0,8 mm až 1 mm nebo kevlarový materiál ve stejném průměru.

Háčky-Háčkům věnujte velikou pozornost protože při záseku do sumcova kartáče čelí velikým pákovým silám.

Průměrná známka: 2,00

Komentář ke článku (0)

První článek

22.10.2009 NOVINKA Trvalý odkaz

Toto je Váš první článek, změnit či smazat jej můžete v Administrační části blogu.
Odkaz do Adminu naleznete po přihlášení vždy v dolní části svého blogu. Nápovědu k používání blogu naleznete na blog.mrk.cz.

Hezký den.